14 Temmuz 2014 Pazartesi

corekyagi.org olarak bu yazımızda sizin için çörek otu yağının zayıflamaya etkilerini anlatacağız. Çörek otu yağı zayıflatır mı? sorusunun cevabını bulabileceğiniz bu yazımız için iyi okumalar dileriz.

 

Çörek Otu Yağı Zayıflatır Mı

 

Çörek otu yağının yapısında bulunan bileşikler metabolizmayı düznler, dolayısıyla aşırı kilonun en büyük etmenlerinden olan düşük metabolizma hızını yükselterek zayıflamanıza yardımcı olur. Ancak ülkemizdeki kaynaklarda ifade edilen mucizevi zayıflama vaadleri gerçek değildir. Özellikle Google üzerinde "black seed oil lose weight" yabancı kaynak taramaları yaptığımızda bu konuda çok kesin bilgiler bulamadık.

 

Çörek Otu Yağı Zayıflamada Nasıl Kullanılır

 

Çörek otu yağı kilo verme konusunda yardımcı olduğu biliniyor, ancak bu durum çörek otu yağının tek başına zayıflatacağı anlamına gelmiyor. Düzenli bir diyet ve egzersiz programıyla birlikte çörek otu yağı zayıflamanıza yardımcı olabilecek bir yağdır.

Çörek otu yağının içerisinde dövülmüş tarçın bekletirseniz zayıflama açısından daha faydalı bir durum elde edebileceğinizi gördük. Yani 30 ml çörek otu yağıyla 10 gr tarçını karıştırıp yemeklerden önce bir çay kaşığı içmeniz size yardımcı olacaktır.

 

Çörek Otu Yağının Zayıflamaya Faydaları

 

İnternet üzerinden yayılan bir çok bilginin gerçekleri yansıtmadığını çeşitli mal ve hizmet satanlarca kasti yayıldığını unutmayınız. Yani mucizeler ancak masallarda olur. Çörek otu yağı kullanarak zayıflamanız tam olarak mümkün olmasa da, zayıflamanıza yardımcı olabileceği açıktır.

Çörek otu yağının zayıflamada faydaları var bu inkar edilemez, fakat tek başına zayıflatıcı bir ürün olarak düşünmek oldukça yanlıştır. Çörek otu yağının metabolizmanızı  düzenlediği, sizi daha sağlıklı kıldığı bilindiği için sadece zayıflama amçlı değil günlük beslenme rutini içerisinde gerek çörek otu gerekse çörek otu yağını kullanmak oldukça mantıklı olacaktır.

Çörek otu zayıflama yazımız burada bitiyor, umarız size faydalı bir yazı olmuştur. Yazımıza sizler de değerli görüş soru ve yorumlarınızla katkıda bulunabilir, sosyal medyada paylaşarak daha fazla insana ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Yorum ve paylaşım yaptığınız için teşekkürler. corkotuhastalik

Kaynaklar:
http://www.jofem.org/index.php/jofem/article/viewArticle/15/15

0 yorum:

Yorum Gönder