19 Temmuz 2014 Cumartesi

corekyagi.org olarak bu yazımızda size göğüsün yapısı ve göğüs nasıl büyütülür konularında bir yazı hazırladık iyi okumalar.

 

Göğüs

 

Göğüs büyütme konusunda şüphesiz ki en kolay ve hızlı sonuç veren çözüm estetik cerrahi operasyonlarla göğüs büyütmektir. Bu operasyonlar türlü türlü olup, göğse silikon takma ve yağ dokusu enjeksiyonu şeklinde olmaktadır. Ancak en kalıcı yöntem göğse silikon protez taktırma yöntemidir, eğer göğsünüze kendi yağınız enjekte edilirse bu bir süre sonra yok olabilir.

Peki kadınlar neden göğüs büyütme operasyonlarından korkuyorlar, nedeni çok basit göğüs büyütme operasyonları hem çok pahalı hem de takılan silikonların güvenli olmama sorunu var. Dilden dile yayılan silikonların kanser yaptığı iddiası da insanları doğal göğüs büyütme yöntemlerine itiyor.

 

Meme Yapısı

 

Göğüs büyütmek istiyorsanız önce göğüsün yani memenin yapısını iyi incelemek lazım. Meme kısmen salgı dokusu, kısmen destek ve yağ dokusundan oluşan yapıya sahip bir uzuvdur. Meme ucunda pek çok sinir ucu bulunduğu için çok hassastır ve meme ucunun çevresinde areola adı verilen koyu renkli ve hafif kabarık bir halka bulunmaktadır.

Memeler, vücudun ön tarafında göğüs bölümün ön tarafında bulunan ve göğse simetrik duran 2 adet, epidermisden kaynaklanan organlardır. Kadınlarda yaşamın değişik dönemlerinde büyüklük ve görev olarak farklılaşan memeler, erkeklerde olağan durumlarda yaşam boyunca değişmezler.


Meme vücudun ter bezlerinden türeyen bir yapıdır göğüs bölgesinde 2. ile 7. kaburgalar arasında bulunur. Memenin içinde salgı bezleri, yağ dokusu ve bağ dokusu bulunur. Memenin arkasında bulunan pektoral kaslar ile arasında yer alan boşluk, meme dokusunu nispeten hareketli bir organ haline getirir.

Memeler lob adı verilen 15-20 adet süt üretmeyi sağlayan yapıları vardır ve her lob kendi içinde 20-40 adet daha ufak alt yapılara ayrılır.Bu yapıların içindeyse süt üreten hücreler bulunmaktadır.
Meme dokusu içinde üretilen sütü dışarıya taşımak için çok sayıda süt kanalı vardır, üretilen süt üretim yerinden kanalcıklara, kanalcıklar birleşerek daha büyük olan kanallara akmak için tasarlanmışlardır.

Meme hem kan damarları hem de lenf sistemi açısından oldukça gelişmiş bir yapıdadır ve memenin lenf kanalları koltukaltında yer alan lenf bezlerine kadar ulaşır.

 

Doğal Göğüs Büyütme

 

Doğal göğüs büyütme son dönemlerde bir hayli revaçta olan ameliyatsız göğüs büyütme yöntemlerine verilen genel addır. Bu yöntemler, göğüs egzersizleri, çeşitli telkin metotları, ve kozmetik kremler olarak adlandırılmaktadır. Göğüs büyütücü kremler oldukça iddialı sunumlarına rağmen etkili sonuçlar vermeyecek ürünlerdir, paranızı bu tarz şeylere boşa harcamayın. Çünkü bir krem yapısı itibarıyla %70 sudan oluşmaktadır. Peki göğüs büyütme için ne yapılmalı.

İlk yapılması gereken doğru göğüs büyütücü egzersizlerdir, bunu bir diğer yazımızda belirteceğiz. İkinci olarak meme büyütücü masajlardır, bu masajlar için meme büyütücü bitkisel yağ karışımları gereklidir, kısaca bu yağlar, çörek otu yağı, hodan yağı, tarçın yaprak yağı, biberiye yağları, çemen ve şerbetçi otu gibi bitkilerdir.. 

Uygun masaj teknikleri ve egzersizlerle memeler büyütülebilir. Göğüz büyütme ile ilgili yazımız burada bitiyor, sizlerde soru yorum ve görüşlerinizi bizlerle paylaşabilir yazımıza yorumda bulunabilirsiniz. Yazımızın daha fazla insana ulaşması için sosyal medyada paylaşırsanız seviniriz. Yorumlar ve paylaşım için şimdiden teşekkür ederiz. 

Göğüs Büyütme İle İlgili Diğer Yazılarımız

Göğüs Büyüten Bitkiler

Göğüs Büyüten Yağlar

Göğüs Büyütme Kremi

Göğüs Büyütme Masajı
corkotuciltbakim

0 yorum:

Yorum Gönderme