12 Temmuz 2014 Cumartesi

corekyagi.org olarak sizin için çörek otu yağıyla saç bakımı hakkında bir yazı hazırladık, yazımız çörek otu yağının saç bakımında kullanılan alanları, saç beyazlaması ve saç dökülmesi konularını incelemekte iyi okumalar.

 

Çörek Otu Yağı Saç Bakımı

 

Çörek otu yağı saç bakımında sıkça kullanılan bir yağdır. Çörek otu yağının içerdiği maddeler itibarıyla saç bakımında saç derisinin bakımı için kullanılmalıdır. Yani Çörek otu yağı saç tellerinden ziyade saç derisine faydalıdır. Çörek otu saç bakımında saç dökülmesi, saç beyazlaması, sedef, seboreik dermatit gibi saç problemlerinde kullanılmaktadır.

 

Saç Dökülmesinde Çörek Otu Yağı

 

Eğer saçlarınız dökülüyorsa ilk yapmanız gereken uzman bir hekime muayene olmaktır. Saç dökülmeniz genetik bir sebepten dolayıysa yani erkek tipi saç dökülmesi sorununuz varsa "dht" kaynaklı bu probleme karşı çörek otu yağı çok etkili değildir. Ancak Beslenme eksikliği, saç derisi problemleri ve kıl köklerinin beslenmesi için çörek otu yağını kullanabilirsiniz. Çörek otu yağı içeriğindeki yoğun vitamin ve mineraller yardımıyla saç derinizi besler saç derinizde kan dolaşımını hızlandırır ve saç dökülmelerinizi azaltır.

 

Saç Beyazlamasında Çörek Otu Yağı

 

Saçlarınız beyazlıyorsa çörek otu yağını saç beyazlamasını önlemek amacıyla kullanabilirsiniz. Saçlarınızın çıktığı kıl köklerinde saç rengini belirleyen maddelerin üretimini arttırabilirsiniz. Çörek otu yağının yapısında bulunan uçucu bileşikler saç köklerinizdeki dolaşımı arttırır, böylece çörek otu yağını 3 ay gibi bir periyodda düzenli saç derinize sürerseniz saç beyazlarınız azalacaktır.

 

Seboreik Dermatit Çörek Otu Yağı

 

Tam olarak nedeni bilinmeyen seboreik dermatit, saç derinizde aşırı yağ salgılanması yüzünden malassezia furfur isimli bir mayanın fazlaca üremesinden oluştuğu düşünülmektedir. çörek otu yağının anti bakteriyel ve mantarik yapısı gereği, saç derisinde seboreik dermatite iyi geldiği bilinmektedir. Çörek otu yağını özellikle çay ağacı yağı ile karıştırırsanız seboreik dermatit noktasında daha iyi sonuçlar alırsınız.

 

Kepeklere Karşı Çörek Otu Yağı

 

Saç derinizde kepeklenme varsa, saç derinizde bazı problemler olduğunun işareti olabilir. Saç kepeği deyip geçmemek lazım. Çörek otu yağını saç kepeklerinde kullanabilirsiniz. Kepekli saç derisi problemini çözmek için çörek otu yağını, çay ağacı yağı ve lavanta yağıyla karıştırarak kullanabilirsiniz. Duştan 30 dakika önce saç derinize uygulayacağınız bu yağ karışımı kepek sorununuzu en aza indirecektir.

 

Sedef Çörek Otu Yağı

 

Sedef genellikle stres kökenli bir rahatsızlıktır. Saç derisinde sedef görülmesi durumunda çok fazla kaşımamaya özen göstermek gerekir. bu saç derinizin daha çabuk yenilenmesini ve yaraların kapanmasını sağlayacaktır. Eğer saçlarınızda sedef varsa çörek otunun yaraları hızla iyileştirici etkisinden faydalanabilirsiniz. çörek otu yağını tespih ağacı yağı, çay ağacı yağı ve e vitaminiyle karıştırarak olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz.

Çörek otu yağı saç bakımı konulu yazımız burada bitiyor. Sizde değerli görüş öneri ve yorumlarınızla yazımıza katkıda bulunabilir yazımızı sosyal medyada paylaşarak daha fazla insana ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Değerli vaktinizi ayırıp okuduğunuz ve paylaşım yaptığınız için teşekkür ederiz. corkotusacbakim

0 yorum:

Yorum Gönder