28 Haziran 2014 Cumartesi

corekyagi.org olarak saç dökülmesine karşı çörek otu yağı kullanımını anlatan bir yazı hazırladık iyi okumalar.

Saç Dökülmesi


Saçlar genellikle genetik nedenler, mevsimsel geçişler, hormonal dengesizlikler, stres, hamilelik, diyet vb. durumlardan dolayı dökülür. Eğer saçlarınız dökülüyorsa yapmanız gereken ilk iş uzman bir dermatologdan yardım almak olmalıdır. Doktorlar kan değerlerinizi ölçerek kanınızda biyotin, çinko, demir gibi bir eksiklik olup olmadığını anlamaya çalışırlar. Sonrasında konulan teşhise göre tedavi yöntemi belirlerler. Biz bu yazımızda size saç dökülmesine karşı çörek otu yağını nasıl kullanacağınızı anlatacağız.

Çörek Otu Yağı Saç Derisi Bakımı


Çörek otu yağı ile saç derisine bakım yaparsanız içerisindeki mineral ve vitaminlerden faydalanabilirsiniz. Çörek otu yağını saf kullanabileceğiniz gibi, bir yağ karışımı da hazırlayabilirsiniz. Size saç dökülmesi konusunda kullanabileceğiniz oldukça etkili bir yağ tarifi vereceğiz. Bu yağlar saç dökülmesine iyi gelen yağlar içinde en iyileridir.

Malzemeler
30 ml çörek otu yağı
30 ml hint yağı
10 ml biberiye yağı
10 ml e vitamini,

Yağları bir şişede iyice karıştırın, duş almadan 15 dakika önce saç derinize yağ karışımını uygulayın. Daha sonra saçınızı yıkayabilirsiniz. Bu uygulamayı 3 ay düzenli yapmanız durumunda saç dökülmelerinizin azaldığını görebilirsiniz. Saç dökülmesini önlemede çörek otu yağıyla birlikte kullanacağınız hint yağı ricinoleik acid bakımından kıl köklerini besler. E vitamini anti oksidan etki göstererek çörek otu yağının etkisini arttırır. Biberiye yağı saç köklerinde kan dolaşımını arttırır.

Yazımız burada bitiyor, siz de soru görüş ve önerilerinizi bizlerle paylaşabilir yazımızın daha fazla insana ulaşması için sosyal medyada paylaşabilirsiniz. Değerli Valtinizi ayırıp okuduğunuz ve paylaştığınız için teşekkür ederiz. corkotusacbakim

0 yorum:

Yorum Gönderme