28 Haziran 2014 Cumartesi

corekyagi.org olarak size çörek otu yağının kullanımı hakkında bir makale hazırladık. Hepinize faydalı olmasını umuyoruz.

Çörek Otu Yağı Nasıl Kullanılır


Çörek Otu tohumlarının preslenmesiyle elde edilen çörek otu yağı iki şekilde kullanılır. Bunlardan ilki, içme suretiyle gıda takviyesi maksatlı bu yağdan faydalanmaktır. diğer kullanım şekliyse haricen saça, saç derisine, cilde uygulamaktır.

Çörek Otu Yağı Nasıl İçilir


Çörek otu yağını genelde yemeklerden sonra bir çay kaşığı olarak içmenizde fayda vardır. Saf çörek otu yağı oldukça yoğun bir renk ve kokuya sahiptir. Dolayısıyla orjinal çörek otu yağı öyle çok fazla içilemez. Eğer çörek otu yağını gıda takviyesi amaçlı kullanacaksanız saf çörek otu yağı olmasına dikkat ediniz. Ayrıca hatırlatmakta fayda vardır ki, çörek otunu taze ve işlenmemiş olarak kullanmanız yağ, kapsül vb, kullanımlardan daha iyidir. Çörek otu tohumunu çiğneyerek saf halde tüketmeniz daha faydalıdır. Çörek otu kullanımı için, lor peynirin üzerine, böreklere, serperek kullanabilirsiniz.

Çörek Otu Yağı Saç ve Cilt Kullanımı


Çörek otu yağının cilde kullanılması halinde oldukça faydalı sonuçlar elde edilebilir. Cilde çörek otu yağı kullanımı için saf ve orjinal çörek otu yağlarını tercih etmelisiniz. Piyasadaki bir çok çörek otu yağı %42 oranına kadar seyreltilmiş olduklarından cilde kullanım noktasında yeterli sonuçlar vermemektedir.

Çörek otu yağı ciltte özellikle mantarlar ve egzemalar için kullanılmaktadır. Ayrıca kadınlar tarafından göğüs büyütücü etkileri yüzünden göğüslerin daha sık ve dolgun olması için göğüs bölgesine sürülmektedir.

Çörek otu yağının kullanıldığı bir başka alan tırnak mantarları ve diğer cilt mantarlarıdır. mantarlı bölgelerin üzerine sürülerek kullanılmaktadır.

Çörek otu yağı saç dökülmesinde kirpik beslenmesinde kaş problemlerinde de kullanılır. Saç dökülmesi probleminde çörek otu yağı, hint yağı ve badem yağı ile karıştırılarak saç derisine sürülmektedir. Böylece kıl kökleri beslenir ve saç derisindeki bakteri ve mantarlara karşı olumlu etkilerinden faydalanılır.

Kirpik bakımında ise boş bir rimel şişesine ilave edilecek çörek otu yağı shea yağıhint yağı ve badem yağı, eşit miktarlarda karıştırılır böylece çörek otu yağı kirpikleri besleyici olarak kullanılmaktadır. Kaşlar içinse, aynı kullanım gerçerlidir.

Çörek otunun nasıl kullanıldığını anlattığımız bu yazımızın sizlerin faydalandığı bir yazı olduğunu umuyor, konuyla alakalı olarak bir önceki makalemiz olan çörek otu yağı faydaları makalemizi incelemenizi öneriyoruz. Yazımız burada bitiyor, siz de değerli görüş soru ve önerilerinizle yazımıza katkıda bulunabilir, yazımızın daha fazla insana ulaşması için sosyal medyada paylaşabilirsiniz. Değerli vaktinizi ayırıp okuduğunuz ve paylaşımda bulunduğunuz için teşekkür ederiz. corkotuyagi

0 yorum:

Yorum Gönderme